Z ostatniej chwili

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez kłobuckich kryminalnych

2023-01-05 11:10:04 informacje
img

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kłobuckiej komendy w minionym tygodniu zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymani ukrywali się, ponieważ ciążyły na nich wyroki pozbawienia wolności – informuje kłobucka Policja.

W kłobuckiej komendzie zadania związane z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub osób zaginionych są koordynowane i realizowane przede wszystkim przez zespół policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy często są wspierani przez mundurowych z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Poszukiwania osób ukrywających się wymagają od śledczych dużego zaangażowania oraz skrupulatnego gromadzenia informacji i ich późniejszej analizy, ponieważ sami poszukiwani z reguły są bardzo ostrożni, starają się być niezauważalni dla otoczenia i nie rzucają się w oczy.

W minionym tygodniu kłobuccy kryminalni na podstawie zebranych informacji zrealizowali kilka spraw i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Częstochowie oraz Bielsku-Białej. Jeden z mężczyzn został „namierzony” przez mundurowych w Bielsku-Białej a dwaj pozostali na terenie powiatu kłobuckiego. Poszukiwani ukrywali się, ponieważ ciążyły na nich wyroki pozbawienia wolności.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0177 seconds.