Z ostatniej chwili

Przewoził urządzenia do produkcji papierosów i nielegalny tytoń

2020-06-26 12:13:25 informacje
img

W środę częstochowska drogówka brała udział w wojewódzkiej akcji „Od Katowic do Łodzi - czy prędkość zaszkodzi”. Około godz. 21.00 policjanci zauważyli ciężarówkę, która zostawiała na jezdni ślady po wycieku nieznanej substancji. Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się urządzenia do produkcji papierosów o wartości około 300 tys. zł i ponad 20 kg nielegalnego tytoniu. 36-letniemu kierowcy grozi kara grzywny, a nawet 3 lata więzienia - informuje częstochowska Policja.

Częstochowska drogówka cyklicznie prowadzi działania na drogach naszego miasta i powiatu, by każdy podróżny mógł szczęśliwie dotrzeć do celu. W środę przeprowadziła działania kontrolne „Od Katowic do Łodzi - czy prędkość zaszkodzi”, których nadrzędnym celem było wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych, nagminnie przekraczających dozwoloną prędkość i nie przestrzegających przepisów ruchu drogowego.

Około godz. 21.00 patrol policjantów zauważył ciężarówkę, która przemierzając drogę krajową nr 1 w Częstochowie, zostawiała na jezdni ślady po wycieku nieznanej substancji. To miała być rutynowa kontrola drogowa. Jednak, gdy mundurowi zaczęli wnikliwie sprawdzać stan techniczny pojazdu, by ujawnić przyczynę wycieku, w przedziale ładunkowym pojazdu znaleźli urządzenie, które przypominało maszynę do produkcji papierosów. Jak się okazało, 36-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego oprócz urządzeń do produkcji papierosów o wartości blisko 300 tys. zł, przewoził również komponenty do ich produkcji i ponad 20 kg tytoniu bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za paserstwo akcyzowe i naruszenie przepisów o wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi mu kara grzywny i pozbawienie wolności nawet na 3 lata.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0194 seconds.