Z ostatniej chwili

Składamy projekty zadań w Budżecie Obywatelskim

2023-05-16 11:01:32 informacje
img

15 maja rusza nabór projektów zadań, które pójdą do realizacji w ramach BO w roku 2024. Czas na ich składanie mamy do 5 czerwca – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Budżet Obywatelski (BO) to wydzielona część budżetu Miasta Częstochowy, o której przeznaczeniu mieszkańcy i mieszkanki decydują w głosowaniu. Tym razem do rozdysponowania jest niemal 9,5 mln zł. 

Dzięki udziałowi w Budżecie Obywatelskim mamy możliwość bezpośredniego decydować, na co zostaną wydane miejskie środki finansowe. Mamy szansę urzeczywistnić nasze własne pomysły, zmienić wizerunek naszego otoczenia. Jest to zatem nasz zupełnie bezpośredni wkład w rozwój Częstochowy.

W jaki sposób zgłaszamy nasze pomysły do realizacji w ramach BO? Na stronie www BO tworzymy własne konto (jeśli jeszcze go nie mamy) oraz wypełniamy formularz, opisując nasz pomysł własnymi słowami. Jeśli pomysł dotyczy jakiejś materialnej inwestycji, ważne, aby znajdowała się ona na terenach miejskich – bo tylko tam mogą być realizowane zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Możemy się co do tego upewnić na częstochowskim geoportalu.

Składanie projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego potrwa do 5 czerwca. Jeśli nasze pomysły przejdą pomyślnie formalną weryfikację, zostaną poddane pod głosowanie BO. Zaplanowano je na wrzesień. 

Ilustracja: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.