Z ostatniej chwili

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

2022-04-28 11:53:43 informacje
img

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w środę 27 kwietnia dzisiaj na jednym z przejść dla pieszych w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem omijając pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, potrącił przejeżdżającego po nim rowerzystę. Życia 74-latka nie udało się uratować – informuje częstochowska Policja.

Wypadek miał miejsce przy ul. Szajnowicza-Iwanowa w kierunku ul. Obrońców Westerplatte. Około godz. 8.30 doszło tam do potrącenia 74-letniego rowerzysty, który przejeżdżał po oznaczonym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem, jadąc lewym pasem, nie ustąpił mu pierwszeństwa, omijając pojazdy, które zatrzymały się na prawym pasie jezdni przed tym przejściem. Życia 74-latka nie udało się uratować. Zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku zbadają teraz śledczy pod nadzorem prokuratury.

Piesi i rowerzyści to tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa ani poduszek powietrznych. Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści są uczestnikami ruchu - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje – przypomina Policja.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0236 seconds.