Z ostatniej chwili

Spod sklepu - do więziennej celi

2022-01-21 12:22:46 informacje
img

Policjanci na co dzień zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wytropili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który zmierzał do sklepu na zakupy. Nieumundurowani policjanci rozpoznali w 23-letnim częstochowianinie poszukiwanego listem gończym przestępcę. Kolejne 3 lata spędzi teraz za kratami - informuje częstochowska Policja.
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie specjalizuje się w wykrywaniu i zatrzymywaniu sprawców przestępstw oraz poszukiwaniach osób, które usiłują uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Policjanci z referatu poszukiwań wiele czasu spędzają na analizowaniu zebranych informacji, by idąc ich tropem, w końcu zatrzymać i zgodnie z wyrokiem sądu doprowadzić do zakładu karnego. W ubiegłym roku zatrzymali 127 osób poszukiwanych listami gończymi. Wczoraj w ich ręce wpadł kolejny przestępca, który ukrywał się, w nadziei, że uniknie konsekwencji za spowodowanie u innej osoby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
O tym, że częstochowscy „poszukiwacze” są skuteczni w swoich działaniach 23-latek przekonał się, gdy w jednym ze sklepów chciał zrobić zakupy. Został zatrzymany zanim jeszcze wszedł do marketu. Najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0211 seconds.