Z ostatniej chwili

Spotkanie z autorką książki „Buntowniczki z Afganistanu”

2022-05-18 14:01:49 informacje
img

Ludwika Włodek, którą swoją najnowszą książkę poświęciła kobietom z Afganistanu, spotka się z czytelniczkami i czytelnikami w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej przy ul. Nowowiejskiego 15 jutro, w czwartek 19 maja, o godz. 18.00.

Dla części jej bohaterek udział w modernizacji tego kraju był rodzinną tradycją, dla innych – oznaczał konieczność sprzeciwienia się najbliższym, pokonania stereotypów i ograniczeń narzucanych przez patriarchat i tamtejszą tradycję. Bohaterki „Buntowniczek z Afganistanu” walczą przede wszystkim o swoją niezależność. 

Ludwika Włodek to socjolożka i wykładowczyni na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ale także doświadczona reporterka. Napisała m.in. „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów” czy „Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza”. Za tom reportaży „Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji” otrzymała m.in. nominację w konkursie Grand Press na Książkę Reporterską Roku. Częstochowskie spotkanie z autorką odbędzie się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. 

Page generated in 0.0216 seconds.