Z ostatniej chwili

Święto Policji

2022-07-13 12:57:26 informacje
img

Kilkuset funkcjonariuszy wzięło 12 lipca udział w tegorocznych obchodach Święta Policji na pl. Biegańskiego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Oprócz częstochowskich policjantów, uczestniczyli w nich przedstawiciele władz województwa, miasta, powiatu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, strażacy oraz mieszkańcy miasta.

Podczas wystąpienia komendant Komendy Miejskiej Policji mł. insp. Dariusz Kiedrzyn przypomniał słowa roty ślubowania.

– „Służyć wiernie narodowi, Chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - realizacja tych zadań jest kluczowa dla zapewnienia podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa – mówił.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk złożył życzenia z okazji Święta Policji oraz podziękował częstochowskim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbę i pracę. 

To święto jest najlepszą okazją, by szczególnie docenić wysiłek, profesjonalizm i zaangażowanie częstochowskich policjantek i policjantów – mówił do zgromadzonych. – Samorząd dziękuję za pracę Policji, za współpracę przy okazji zabezpieczenia wielu miejskich uroczystości, imprez rozrywkowych, rozgrywek sportowych, manifestacji czy wreszcie pielgrzymek.

W czasie uroczystości 298 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i 64 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Złożono również kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Województwa Śląskiego. Utworzono ją na mocy rozporządzenia Wojewody Śląskiego z dnia 17 czerwca 1922 roku, istniała do wybuchu II wojny światowej, jako organ bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Fot. Łukasz Kolewiński / Urząd Miasta

 

Page generated in 0.0166 seconds.