Z ostatniej chwili

Szybka reakcja świadków na pijanego kierowcę

2020-05-27 13:18:16 informacje
img

Trzech przypadkowych świadków uniemożliwiło dalszą jazdę kierowcy volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyźni po ujęciu kierowcy poinformowali o sytuacji kłobuckiego oficera dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z drogówki. Okazało się, że samochodem kierował 49-latek, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu - informuje myszkowska Policja.
W minioną niedzielę 24 maja około godziny 20.15 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na ul. Zamojskiego w Wąsoszu Górnym.
Okazało się, że trzech mężczyzn, jadąc ulicą Zamojskiego, zauważyło podejrzanie jadącego volkswagena, którego kierowca poruszał się całą szerokością jezdni. Wobec zaistniałej sytuacji świadkowie, mieszkańcy gminy Popów, wyprzedzili ten samochód i uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę. Następnie podeszli do niego i zorientowali się, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany kierujący. W związku z tym jeden ze świadków  poinformował Policję o całym zajściu.
Na miejsce przyjechali mundurowi z kłobuckiej drogówki i sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem. Okazało się, że w organizmie 49-letniego obywatela Ukrainy, zamieszkałego w gminie Miedźno, były prawie 2 promile alkoholu.
Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grożą  wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.
Szybka i zdecydowana reakcja trzech przypadkowych świadków, mieszkańców gminy Popów, prawdopodobnie pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii. 

Page generated in 0.0147 seconds.