Z ostatniej chwili

Turniej wiedzy o Senacie

2023-01-11 12:21:23 informacje
img

Kancelaria Senatu zaprasza uczennice i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 stycznia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i funkcjonowania Senatu RP oraz poszerzanie wiedzy o jego roli i znaczeniu w polskim systemie konstytucyjnym. 

Rozgrywki odbywać się będą na poziomie szkolnym, okręgowymi ogólnopolskim.

Zgłoszenia do etapu szkolnego dokonuje dyrektor placówki poprzez nadesłanie formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie www.senat.edu.pl) na adres: senatorkonieczny@gmail do 20 stycznia.

W ramach etapu szkolnego, który odbędzie się 6 marca, uczestniczki i uczestnicy odpowiedzą na 40 pytań zamkniętych. Prace trzech uczniów, którzy otrzymają największą liczbę punktów (nie mniej niż 80 %), zostaną przesłane do właściwej komisji okręgowej.

Etap okręgowy odbędzie się 3 kwietnia i weźmie w nim udział 30 uczestników. W tej części zadaniem – podobnie jak w etapie szkolnym – będzie zmierzenie się z 40 pytaniami zamkniętymi. Na tej podstawie komisje okręgowe wyłonią po jednej osobie do finału. 

Etap ogólnopolski odbędzie się 18 kwietnia w gmachu Senatu RP w Warszawie (o jego formie uczestnicy zostaną poinformowani nie później niż 7 dni przed finałem).

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upominki związane z obchodami 100. rocznicy I posiedzenia Senatu II RP.

Organizatorem turnieju jest Kancelaria Senatu przy współpracy biur senatorskimi i szkół.

Regulamin znajduje się na STRONIE https://senat.edu.pl/edukacja/poznajemy-senat/.

Szczegółowe informacje można uzyskać mailowo: badk.deo@senat.gov.pl lub pod numerami tel. 22 694 92 32, 22 694 92 84, 22 694 95 20.

Page generated in 0.0182 seconds.