Z ostatniej chwili

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

2020-06-15 12:08:03 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 35- i 40-latka, którzy wtargnęli do mieszkania 33-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, a następnie zadali mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu i nadal znajduje się pod opieką specjalistów. Prokurator przedstawił dwóm agresorom zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie - informuje kłobucka Policja.

Dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że do jednego z mieszkań we Wręczycy Wielkiej wtargnęło dwóch mężczyzn i pobili mieszkającego tam 33-latka. Na miejsce pojechał patrol interwencyjny. Pod wskazanym adresem zastał leżącego na podłodze, zakrwawionego mężczyznę. Jak wynikało z ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat, po wtargnięciu do mieszkania 33-latka, zadało mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Następnie napastnicy w pośpiechu odjechali samochodem w nieznanym kierunku. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

W międzyczasie oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w tej samej miejscowości. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Opis samochodu sprawcy kolizji był zgodny z opisem samochodu, którym mieli uciec sprawcy napaści. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów i ich zatrzymali. 

Obydwaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka byli pijani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Młodszy popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet dożywotnie więzienie.

Fot. Materiały klobuckiej Policji

Page generated in 0.0189 seconds.