Z ostatniej chwili

W Galerii Jurajskiej odkrywamy tajemnice faraonów

2023-01-24 12:01:45 informacje
img

Nie ma co siedzieć w domu w zimowe ferie, skoro można wybrać się do... starożytnego Egiptu. 

Tej zimy Galeria Jurajska zabiera dzieci i młodzież w niezwykłą podróż kilka tysięcy lat wstecz – w czasy faraonów, piramid wysokich po niebo, mumii i tajemniczych bóstw!

Wszystko za sprawą wystawy, którą jeszcze do 29 stycznia można odwiedzić w centrum handlowym. Nietypowa i zjawiskowa ekspozycja przybliża świat sprzed tysięcy lat, zachęca do poznawania i odkrywania, a także zgłębiania tajemnic, ukrytych pod piaskami pustyni.

W Jurajskiej można zwiedzić prawdzie starożytne miasto, które składa się aż z 7 budowli!

Można tu obejrzeć m.in. olbrzymią piramidę, która skrywa enigmatyczne hieroglify, mroczny grobowiec z mumią w środku, bramę do krainy faraonów, tron władcy, wszystko w pustynnym klimacie pełnym palm.

To jednak nie koniec. Cała ekspozycja jest interaktywna i niezwykle angażująca. Dla młodych archeologów przygotowano zagadki i starożytne tajemnice do rozwikłania.

Wcielając się w postaci sprzed tysięcy lat, można rozwikłać sekrety ukryte w hieroglifach, odszukać grobowiec faraona, a także wziąć udział w wykopaliskach, budować piramidy oraz produkować papirus.

Każdy, kto odwiedzi wystawę, będzie miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na majestatycznym tronie faraona.

Klimat przygody i wyprawy w nieznane potęgować będą kostiumy starożytnych Egipcjan, które będzie można ubrać, wchodząc na wystawę. Zbierając pieczątki ze wszystkich dostępnych na wystawie atrakcji, będzie można natomiast zdobyć „Dyplom Superarcheologa”.

Wystawa „Odkryj tajemnice faraonów” adresowana jest do dzieci i młodzieży. Wstęp na nią jest bezpłatny. Ekspozycję można oglądać w dni handlowe w godz. od 11.00 do 19.00.

Wystawę można także oglądać w grupach zorganizowanych do 25 osób. Mile widziane są grupy półkolonijne, przedszkolne i szkolne. Te muszą jednak wcześniej zarezerwować termin zwiedzania. W tym celu należy zadzwonić pod numer tel. +48 539 983 568.

Page generated in 0.0161 seconds.