Z ostatniej chwili

Weekendowe koncerty

2023-03-02 14:01:17 informacje
img

Garść podpowiedzi koncertowych na najbliższe dni. W Częstochowie wystąpią Püdelsi tuż przed wydaniem nowego albumu, laureatka ostatnich Fryderyków Kaśka Sochacka i Patrick the Pan przy okazji swojego jubileuszu – przypomina Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

 

* Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90. śpiewa od dziecka. „Wiśnia EP” – jej debiutancka EPka  –  ukazała się nakładem Jazzboy Records. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce, gdzie przez kilka tygodni utrzymywała się na I  miejscu LP3.

Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej „Ciche dni” ukazał się w marcu 2021 r.  nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych.

W listopadzie 2021 r. premierę miał album „Ministory”, odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

W 2021 r. Kaśka wygrała organizowany przez „Gazetę Wyborczą” plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Zdobyła także tytuł O!Lśnienie 2022 w plebiscycie Onetu oraz Miasta Kraków. Nagrodę otrzymała w kategorii muzyka popularna za album „Ciche dni” oraz nagrodę główną za największą liczbę głosów. Sochacka ma na swoim koncie dwie solowe trasy koncertowe, podczas których większość koncertów została wyprzedana. Otrzymała też nagrodę Fryderyk 2022 w kategoriach Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop za płytę „Ciche dni”.

Koncert Kaśki Sochackiej
Filharmonia Częstochowska (ul. Wilsona 16)
3.03.2023, godz. 20:00

 

* Podczas koncertu zespołu Püdelsi będzie można przypomnieć sobie większość przebojów z 38-letniej historii grupy. Artyści zaprezentują również materiał z najnowszej płyty „Ciemna Strona”, z całkowicie nowymi wersjami utworów wybranych z bogatej historii grupy, zwłaszcza z okresu początków jej działalności. Na płycie gościnnie zaśpiewali Renata Przemyk i Maciej Maleńczuk. Album jest hołdem składanym Andrzejowi „Püdlowi” Bieniaszowi przez kolegów z zespołu. Album „Ciemna Strona” będzie miał premierę 7 marca 2023, w dzień urodzin Püdla.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Restauracji Klimaty

Rezerwacja wejściówek 34 365 17 83 

Koncert zespołu Püdelsi
Restauracja Klimaty (Wieluńska 6)
3.03.2023, godz. 20:00

 

* Patrick the Pan obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. W związku z tym wystąpi ze specjalnym koncertem w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Patrick the Pan (Piotr Madej) to alternatywny artysta młodego pokolenia, pochodzący z Krakowa. Jest nie tylko autorem tekstów i kompozycji, ale działa prężnie również jako producent. Współpracował m.in. z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kamińskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. Miał okazję koncertować na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju, takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć w jednej z piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem z zespołem umiejętnie balansuje na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. 

Spoiwem jest jednak wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Madej romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie występuje jako Patrick The Pan, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło. W 2021 r. ukazał się czwarty już album artysty pt. „Miło Wszystko”. Płyta została świetnie przyjęta przez dziennikarzy i publiczność, a promujące ją single są chętnie grane przez radiostacje w całym kraju. Przyniosła Patrickowi również nominacje do nagród takich jak Odkrycia Empiku 2021 czy Piątka ASZ Dziennika.

Bilety kosztują 50 zł i są dostępne w sprzedaży stacjonarnej w sekretariacie Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.

10-lecie Patrick the Pan
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater (ul. Dąbrowskiego 1)
4.03.2023, godz. 19:00

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.