Z ostatniej chwili

Wraca system kolejkowy

2022-05-16 22:42:03 informacje
img

Od 17 maja zmienia się tryb obsługi w Urzędzie Miasta. Pobieramy numery na miejscu – jak przed pandemią. Nie musimy już umawiać terminu przez telefon. Warto natomiast korzystać z internetowego Systemu Umawiania Wizyt - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
16 maja stan epidemii został przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Wpłynęło to na decyzję o wprowadzeniu innego trybu obsługi interesantek i interesantów w Urzędzie Miasta Częstochowy.
W okresie pandemii koronawirusa Urząd pracował nieprzerwanie w warunkach obostrzeń sanitarnych, przy zachowaniu możliwego dystansu społecznego – wszystkie sprawy były załatwiane po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu się na konkretny dzień i godzinę. W części wydziałów włączono również możliwość rezerwacji wizyt poprzez internetowy System Umawiania Wizyt (na stronie www.czestochowa.pl – zakładka „Mieszkaniec” – „Załatw sprawę”).
Od wtorku 17 maja powraca bezpośredni system kolejkowy. Przestaje obowiązywać formuła umawiania się przez telefon. Warto natomiast zapisywać się do kolejki przez internet –  jest bowiem więcej stanowisk do obsługi Systemu Umawiania Wizyt. Co za tym idzie, zwiększa się dostępność terminów dla tych, którzy korzystają właśnie z tego sposobu rezerwacji wizyty w Urzędzie.
Rezerwacje internetowe dotyczą:
- orzekania o niepełnosprawności
- terminu ślubu cywilnego
- spraw Wydziału Geodezji (m.in. związane z ewidencją gruntów) i Wydziału Spraw Obywatelskich (zgłoszenia o zameldowaniu, dowody osobiste, rejestracja pojazdów, dowody rejestracyjne i prawa jazdy)
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0216 seconds.