Z ostatniej chwili

Wracają krótsze hybrydy

2021-10-19 14:32:04 informacje
img

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że sukcesywnie rośnie liczba autobusów hybrydowych, które po niezbędnych modyfikacjach technologicznych wracają do regularnej eksploatacji na liniach w mieście i regionie. Obecnie jest to 10 autobusów 12-metrowych.

PRZEGUBOWE HYBRYDY NA TESTACH

Specjaliści z firmy Autosan we współpracy z inżynierami miejskiego przewoźnika są także coraz bliżej opracowania rozwiązań, które pozwolą przywrócić do kursowania także hybrydowe autobusy przegubowe. Pierwszy taki egzemplarz po przeprowadzeniu stosownych prac jest już nawet na testach w zajezdni MPK. Jeśli przebiegną pomyślnie, to w najbliższym czasie pierwsza „długa” hybryda także wyjedzie na nasze ulice z pasażerami. 

AUTOSAN NA POMOC

Modyfikacja ekologicznych, gazowo-elektrycznych autobusów, w efekcie której mogą bezpiecznie i komfortowo wozić częstochowskich pasażerów, to efekt umowy z sanockim Autosanem. Współpraca z polską firmą jest konsekwencją ugody zawartej z NFOŚIGW, która – mimo wcześniejszych problemów niezależnych od służb miejskich i rządowych – pozwoli osiągnąć w najbliższych latach efekt ekologiczny i rzeczowy przewidziany w programie Gazela. W ramach tego programu Częstochowa otrzymała pełne dofinansowanie ze środków UE na zakup nowoczesnego i ekologicznego, hybrydowego taboru autobusowego. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.