Z ostatniej chwili

Wspólnie dla Częstochowy posadzili drzewa

2021-09-27 13:29:48 informacje
img

Z okazji rozpoczynającej się jesieni Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy posadziło drzewa w 4 dzielnicach Częstochowy.

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Chłodzi powietrze jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy. Dlatego w ramach miejskiego programu „Posadźmy drzewo w Częstochowie” Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy kolejny raz postanowiło „dotlenić” dzielnice naszego miasta. W sumie 20 drzew znalazło swoje nowe miejsce, tworząc tlenowe zakątki w dzielnicach: Dźbów, Ostatni Grosz, Mirów oraz na Wyczerpach.

Zależy nam, by Częstochowa była miastem zielonym, w którym każdy może znaleźć miejsce do wypoczynku. Chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami dbać o przestrzeń, która nas otacza, uzupełniając to, co już do tej pory udało nam się zrobić. Rok temu akcję sadzenia drzew zainicjowaliśmy na ul. Bardowskiego – wyjaśnił członek stowarzyszenia.

„Posadźmy drzewo w Częstochowie” to miejska akcja zainaugurowana w roku 2017, zachęcająca częstochowianki i częstochowian do zasadzenia własnego drzewka w mieście. Była odpowiedzią na masowe wycinki drzew na działkach prywatnych, na które pozwoliła liberalizacja rządowej ustawy o ochronie przyrody. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie https://cuk.czestochowa.pl/posadzmy-drzewo-w-czestochowie/.

Page generated in 0.0161 seconds.