Z ostatniej chwili

Wyłudził smartfony warte ćwierć miliona złotych

2020-11-10 13:08:01 informacje
img

Częstochowscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o wyłudzenie 65 telefonów komórkowych. Sprawca wykorzystał dane osobowe innych ludzi, zawarł umowę z operatorem komórkowym i tak zdobył telefony najnowszej generacji. Suma strat wynosi prawie 240 tys. zł. Oszust usłyszał już zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że mężczyzna, posługując się fałszywymi danymi osobowymi oraz adresem zamieszkania, wyłudzIł telefony komórkowe od jednego z operatorów sieci. Sprawca wybrał oferty z najdroższymi modelami smartfonów. Urządzenia miał mu dostarczyć kurier, wówczas policjanci przygotowali zasadzkę. Wpadł, gdy chciał odebrać sprzęty od kuriera. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Operacyjni zabezpieczyli w sumie 65 smartfonów o łącznej wartości prawie 240 tys. zł.

Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu osiem lat więzienia.

Page generated in 0.0154 seconds.