Z ostatniej chwili

Zatrzymano poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

2020-05-15 10:26:21 informacje
img

Policjanci z Komendy Miejskiej  zatrzymali we wtorek obywatela Rosji, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. 46-letni mężczyzna poszukiwany był przez włoski wymiar sprawiedliwości od 3 lat. Najbliższe 7 dni spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - informuje częstochowska Policja.
Przy zatrzymanym policjanci znaleźli 2 paszporty gruzińskie z różnymi nazwiskami, a on sam podawał się właśnie za obywatela Gruzji. 46-letni Rosjanin od około roku przebywał w Polsce, gdzie wykonywał prace zarobkowe, posługując się fałszywym nazwiskiem. Dopiero wykonane w komendzie badanie porównawcze linii papilarnych dłoni pozwoliło stwierdzić jego prawdziwą tożsamość. Dzięki temu trafił do aresztu, a sąd wkrótce rozstrzygnie o jego dalszym losie.
Europejski nakaz aresztowania to inaczej decyzja sądowa wydana przez państwo członkowskie Unii Europejskiej w celu aresztowania i przekazania osoby poszukiwanej, przeciwko której prowadzone jest postępowanie karne na terenie danego państwa. Wydaje się go wobec sprawców przestępstw, za które grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 12 miesięcy lub których skazano prawomocnym wyrokiem sądu na więcej niż 4 miesiące więzienia.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0173 seconds.