Z ostatniej chwili

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

2022-07-25 12:12:50 informacje
img

Krzepiccy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli marihuanę. Okazało się, że jeden z nich w miejscu zamieszkania miał aż 660 działek dilerskich środków odurzających. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu - informuje kłobucka Policja.

W czwartkowy wieczór policjanci z Komisariatu Policji w Krzepicach na boisku legitymowali dwóch młodych mężczyzn. W trakcie kontroli ujawnili m.in. szklany pojemnik z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu substancji testerem narkotykowym kryminalni potwierdzili, że to marihuana. 
Policjanci podejrzewali, że w miejscu zamieszkania zatrzymanych mężczyzn może znajdować się większa ilość środków odurzających. Przypuszczenia się potwierdziły. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 39-letniego mężczyzny zabezpieczyli ponad 165 gramów charakterystycznego suszu. Mieszkaniec gminy Krzepice został zatrzymany i usłyszał  prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia. Na wniosek krzepickich śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.
Drugi z mężczyzn, 30-letni mieszkaniec tej samej gminy usłyszał zarzuty za posiadanie wbrew ustawie środków odurzających w postaci suszu marihuany, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0157 seconds.