Z ostatniej chwili

Zdezynfekuj swoje auto

2020-06-23 12:06:17 informacje
img

Bezpłatna akcja dezynfekcji samochodów osobowych odbędzie się w sobotę 27 czerwca od 11.00 do 14.00 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. We współpracy z miastem przeprowadzi ją - techniką zamgławiania pojazdu - firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego oraz taboru MPK - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Z dezynfekcji będzie można skorzystać na parkingu przed głównym budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 (wjazd na parking od ul. Waszyngtona). W przypadku dużego zainteresowania akcja może potrwać nieco dłużej, aby wszyscy kierowcy, którzy przyjadą przed godz. 14.00, mogli z niej skorzystać.

Dezynfekcja w czasie ciągle trwającej epidemii, a jednocześnie w okresie wakacyjnych wyjazdów na pewno się przyda, więc organizatorzy akcji zapraszają tych, którzy chcieliby w ten sposób „odświeżyć” swój pojazd.

Zastosowanie techniki zamgławiania do dezynfekcji pomieszczeń przy użyciu zamgławiacza termicznego, preparatu dezynfekcyjnego od Medisept (polskiego producenta wysokiej jakości preparatów do dezynfekcji i środków utrzymania czystości) oraz nośnika mgły M-FOG, wykazuje – zgodnie z dostępnymi ekspertyzami -  dużą efektywność działania w odniesieniu do powietrza oraz dezynfekowanych powierzchni. Zdaniem specjalistów metoda ta może być z powodzeniem stosowana do realizacji zabiegów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obrębie zamkniętych kabin pojazdów.

Akcję dezynfekcji, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, przeprowadzi nieodpłatnie firma Ecco Logic, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta. Firma współpracuje z miastem praktycznie od początku epidemii koronawirusa. Przeprowadza cykliczne akcje dezynfekcji w Miejskim Szpitalu Zespolonym, dezynfekuje też karetki Stacji Pogotowia, autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK. Zajmowała się również m.in. dezynfekcją miejskich ławek w alei Najświętszej Maryi Panny oraz przy Promenadzie Niemena.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.024 seconds.