Z ostatniej chwili

Archiwum Pandemii A.D.2020

2020-05-08 14:36:01 informacje
img

Powstaje społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

- Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Wspólnie udokumentujmy ten szczególny czas - zachęcają twórcy przedsięwzięcia. - Zadbaj o swoje wspomnienia i przekaż Archiwom Państwowym relacje i materiały, które będą stanowić bezcenne źródła historyczne dla kolejnych pokoleń.
Szczegóły przedsięwzięcia można znaleźć na stronach: czestochowa.ap.gov.pl oraz archiwumrodzinne.gov.pl
Materiały można przekazać osobiście w Archiwum Państwowym w Częstochowie (ul. Rejtana 13) lub elektronicznie na adres: archiwumpandemii@czestochowa.ap.gov.pl
Uczestnikiem akcji może zostać każdy - osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, organizacje, wspólnoty społeczne. Każdy, kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.
Przekazane materiały zostaną udostępnione w serwisie Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.gov.pl), gdzie każdy będzie mógł je przeglądać w formie online.

Page generated in 0.0179 seconds.