Z ostatniej chwili

Spotkanie z Jakubem Gałęziowskim

2024-05-08 12:01:13 informacje
img

Spotkanie z Jakubem Gałęziowskim – autorem książki „Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, doktorem historii Uniwersytetu w Augsburgu i Uniwersytetu Warszawskiego – zapowiada na czwartek 9 maja Biblioteka Publiczna im. dra W. Biegańskiego. 

J. Gałęziowski zajmuje się historią mówioną i badaniami biograficznymi. Interesuje się aspektami etycznymi i rolą emocji w badaniach naukowych. Nagrał przeszło dwieście autobiograficznych wywiadów narracyjnych. Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej (PTHM).

Dzieci urodzone z powodu wojny (children born of war, CBOW) czy, jak same o sobie mówią, „dzieci wojny”, są owocem relacji okupantów z kobietami z podbitych narodów, zarówno związków dobrowolnych, jak i gwałtów. Przez lata tożsamość i pochodzenie takiego potomstwa były ukrywane przez matki, rodziny zastępcze, ale i polski system.

Spotkanie jest realizowane w ramach zadania BO nr 326 „Spotkajmy się w bibliotece”. Odbędzie się w budynku głównym Biblioteki (II Aleja 22). Początek o godz. 18.00.  

Page generated in 0.0163 seconds.