Z ostatniej chwili

Boisko na Parkitce odżyje

2024-05-09 13:49:37 informacje
img

Miasto rozstrzygnęło przetarg na rewitalizację boiska na Parkitce. To zadanie wybrane do wykonania w Budżecie Obywatelskim – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Obecnie murawa boiska u zbiegu ulic Bialskiej i Okulickiego ma sporo ubytków i nierówności, na jednej z jego osi wydeptano także ścieżkę, całość otacza betonowa obramówka.
Decyzją głosujących w Budżecie Obywatelskim wygląd tego miejsca znacznie się poprawi. Przede wszystkim – powstaną piłkochwyty. Aby je zamontować, trzeba będzie wymiary boiska nieco zmniejszyć – z obecnych 60 na 30 m do 53 na 28 m. Nie będzie dzięki temu kolidować z siecią ciepłowniczą i koroną jednego z pobliskich drzew.  
Pod piłkochwytami położone zostaną opaski z kruszywa, aby trawa nie przerastała siatki. Wyrównana będzie nawierzchnia, ubytki murawy –  uzupełnione; boisko otrzyma nowe bramki. Co do odwodnienia –  wody opadowe będą swobodnie przepuszczane przez grunt. W sąsiedztwie boiska wysiane zostaną nowe trawniki. Wykonawca, w ramach usługi gwarancyjnej, będzie zobowiązany odpowiednio pielęgnować rośliny – podlewać, kosić i uzupełniać ubytki w miejscach, gdzie nie przyjmie się zasadzony trawnik.  
Obok boiska stanie tablica informacyjna m.in. z regulaminami, numerami alarmowymi czy kontaktem do zarządcy placu.
Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyła firma „Tel-Bruk” i to ona zajmie się wykonaniem tej rewitalizacji. Będzie miała na to 3 miesiące (90 dni) od dnia podpisania umowy. Koszt brutto to prawie 135 tys. zł.

Tekst ilustruje lokalizacja boiska na Parkitce – zrzut z Geoportalu Miasta Częstochowy

Page generated in 0.0163 seconds.