Z ostatniej chwili

Kair i jego policyjny nos znowu w akcji

2021-09-24 11:50:05 informacje
img

Kilka dni temu mieszkaniec Częstochowy zgłosił kradzież skutera. Poczynione przez policjantów z „szóstki” ustalenia wskazywały, że złodziej włamał się do garażu na Rakowie, skąd skradł jednoślad i różne narzędzia. Wczoraj złodziej wrócił w to samo miejsce i tym razem jego łupem padł sprzęt RTV. Na miejscu zdarzenia pracował przewodnik ze swoim czworonożnym partnerem. Zgrany duet odnalazł w pobliskim pustostanie skuter skradziony 17 września – informuje częstochowska Policja.

Od dawna psy są wykorzystywane do pracy w służbach. Dzięki ich wrodzonym zdolnościom do rozróżniania molekuł zapachowych, świetnie sprawdzają się w poszukiwaniach osób zaginionych czy tropieniu przestępców. Zdecydowana większość psów w częstochowskim garnizonie to psy patrolowo–tropiące.

Jednym z czworonogów jest Kair, który słynie z zamiłowania do gumowych piłek, a zabawa ze swoim opiekunem nigdy mu się nie nudzi. Jednak Kair to też bardzo dobrze wyszkolony „funkcjonariusz”. Udowodnił to pod koniec sierpnia, gdy wytropił skradzione motocykle.22 września kolejny raz udowodnił, że sumienna praca podczas szkoleń u boku swojego przewodnika daje dobre efekty. Gdy policyjny duet pojechał na miejsce włamania, Kair od razu złapał trop i ruszył w kierunku pozostawionego przez włamywaczy łupu. Kilometr dalej, na terenie opuszczonej posesji odnalazł jednoślad skradziony kilka dni wcześniej z tego samego garażu.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0172 seconds.